Jak na - Fineline Masking Fluid Pen

Když jsem tuto vychytávku viděla na zahraničních projektech, velmi mne nadchla. A když jsem ji objevila u nás, musela jsem ji mít. Jedná se o lahvičku s jakoby tekutým silikonem, který když zaschne, tak jej můžete z papíru krásně sundat. Aplikátor je z nerezové oceli a díky zandavací špičce se nemůže ucpat. Což velmi oceňuji a kdyby se tento systém objevil u lepidel nebo u Glossy, byla bych nadšená. 


Aplikátor je opravdu velmi malý, takže vykreslí malinkaté detaily.


A samozřejmě, že s ním můžeme i psát. Kdo chce, může ihned od ruky. Kdo si netroufá, může si text prve napsat obyčejnou tužkou a potom aplikátorem na něj nanést ten tekutý silikon, po sundání silikonu lze tužku vygumovat. Po nanesení musíme chvíli počkat až nám hmota zaschne.


A teď přichází největší zábava. Můžeme použít mnoho technik. Já vybrala základní a nejjednodušší - watercoloring. Určitě ho znáte. Místo, kde chci barvu si pořádně navlhčím vodou a pak zapíjím barvičky. Pro tuto techniku doporučuji použít akvarelový papír. Vše nechám uschnout.


A nebo použiju vychytávku od Tima "Distress Marker spritzer" a úplně stejně jako foukacími fixy vytvořím pozadí. Můžete použít cokoliv. Rozmyté fixy, barvičky nebo i akrylové barvy. V technice mixed media se určitě vyřádíte.


No a pak jednoduše hmotu sundáme. Nečekala jsem, že půjde tak jednoduše dolů, jde to krásně.


Komentáře

  1. Toto vidím poprvé. Super článek! Opravdu čučím, kolik je vychytávek.

    OdpovědětVymazat
  2. Já taky koukám. Výsledek je skvělý, Evo!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky