Hrátky s embossovací kapsou

Hezký den,

pokud jste si pořídili vyřezávací a embosovací stroj Bigshot, jistě by Vám neměla chybět embossovací kapsa.. co to je a co s ní ? :)Embossovací kapsa je plastová, rozevírací. Používá se k vytvoření reliéfu. To je tedy úplný základ.. 


rozevřete kapsu, vložíte čtvrtku příslušné velikosti, zavřete, vložíte do Bigshotu a projedete.. ( nastavení BS TAB1)


kapsa zatlačí motiv do čtvrtky a tím nám vznikne reliéf.. tato vystouplá strana se nazývá embossovaná. Můžete ji nechat přímo takto.. 


nemusíte embossovat jen jednobarevné čtvrtky, vyzkoušejte i potištěné papíry..u mé ukázky jsem vytlačený motiv lehce otupovala inkoustem.. zvýrazní se reliéf pokud máte pomaluschnoucí inkousty..např.Distress Ink, můžete čtvrtku otupovat, okraj, větší část  či celou čtvrtkuBarevný emboss
embossovat můžete i rovnou barevně.. máte na výběr rovnou dvě varianty :)

dovnitř kapsy nanesete inkoust, pomaluschnoucí, přímo z polštářku nebo s použitím válečku


vložíme čtvrtku, kapsu zavřeme a projedeme Bigshotem.. v této chvíli záleží na jakou stranu jsme inkoust nanesli .. pokud nanášíte na tu hladší - tedy pozadí - pozadí bude barevné a embossovaný motiv bez barvy.. pokud inkoust nanesete na protilehlou stranu kapsy, vytvoří se vám opačný efekt - bílé pozadí a barevný reliéfDvojí emboss
tímto způsobem můžete i vyzkoušet dvojí embosování.. místo inkoustu natřete vnitřek kapsy embossovacím mediem, po projetí Bigshotem zasypete embossovacím práškem a zatavíte pistolí.. 


lze i v barevné variantě


Kapsa jako razítko

kapsu nemusíte vkládat pokaždé do Bigshotu, pokud se vám nějaký motiv kapsy líbí , můžete jej využít i jako razítko.. do kapsy naneseme inkoust, opět pomaluschnoucí a jen lehce na motiv přitlačíme čtvrtku .. 


opět máte dvě možnosti Razítko v kapse

za vyzkoušení stojí i razítko v kapse :) vyberte si motiv kapsy, k tomu nějaké razítko.. razítko namočte v pomaluschnoucím inkoustu, v mém případě černý Distress Ink.. razítko otiskneme na hladší stranu kapsy - tedy debossovaná část - pozadí..


vložíme čtvrtku a embossujeme v Bigshotu.. poté ještě máme čas razítko zapéct horkým embossem, použijte na něj čirý embossovací prášek a zapečte.. pak už jen stačí lehký blending a originální čtvrtka je na světě :)
a použijeme na přání :)


P.S:.. Nezapomeňte si po každém barvení kapsu umýt.. stačí ji strčit pod tekoucí vodu nebo inkoust setřít vlhčenými ubrousky.

ČLánek připravila: Katka


Komentáře

  1. Tak s tim emboss práškem jsem to ještě nezkoušela. Super popis.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky